Blog

Těhule běhule II. díl

24.1.2018

Konečně jsem se dostala k tomu, abych Vám napsala, jestli stále běhám nebo už jsem to zabalila:-)

Běhááám! Také vedu dál lekce fitMAMI a tohle těhotenství si opravdu užívám. No užívám, musím se přiznat, že i když už jsem 29. týden a pomalu, ale jistě se mi tohle období zkracuje, tak se mě drží nevolnosti. I když už to není v takové míře jako na začátku, pořád tu jsou. Jsou dny, kdy bych běžela snad půlmaraton (i když současným tempem tak 3 hodiny:-)) a dny, kdy nejsem schopná pořádně fungovat.

Naštěstí jsou tu mé lekce fitMAMI, kdy prostě ven musím a jsem za to ráda, protože mě cvičení s holkama strašně nabíjí a pomáhá. Je to neskutečný pocit, když můžu pro někoho vymýšlet nové cviky, motivace.. Jednou týdně se snažím chodit cvičit i s ostatními fitMAMINKAMI ke kamarádce Miki.

A hlavně letošní zima přeje běhání i cvičení venku. I když loňské sněhy byly fajn, bylo to krásné, občas náročné, tak jako těhule jsem ráda, že u nás dole občas zaprší, spadne pár vloček a zase to uschne. Takže se jen správně obléct, nezapomenout hrudní pást a můžu směle vyběhnout. Zatím se do všeho běžeckého oblečení vejdu, i když už mi břicho dost povyrostlo a je to na mě trochu znát:-)

A jak se mi běhá? Krásně, lépe než po celou dobu. Jen mám trochu problém se dokopat vyběhnout do tmy, prostě se bojím a nemůžu to překonat.

Ale abyste si nemysleli, že vše je tak sluníčkové, jsou dny, kdy to prostě otočím, protože se na to necítím. Však už také nerozhoduji sama za sebe, ale i za někoho, kdo roste v mém nitru. Stále u mě platí, že hlídám tepovku, dám především na své pocity a kladu důraz na doplnění živin po běhu.

Skvělým pomocníkem je mi i bazén. Krásně se něm protáhnu, uvolním a pobyt ve vodě je pro skvělý relax.

Ale ten pocit, pocit po… Kdo cvičí, běhá nebo cokoliv jiného, tak ten to zná. I když se nechce ven, tak po výkonu je to k nezaplacení. Ještě nikdy se mi nestalo, že bych litovala, že jsem šla něco dělat..

Nedávno jsem narazila na zajímavý článek, kdy autor píše, že běh v tempu 8 min/km vlastně není běh a že každý, kdo jen trochu trénuje je schopný dát 10 km pod 50 minut. Dost jsem se u jeho čtení rozčilovala. Běhám už pár let, trénuji poctivě a nikdy jsem desítku pod pade nedala. A o tom tempu snad ani nebudu psát..

Každopádně za necelé 3 měsíce bude naše rodinka bohatší o dalšího člena. Běhat budu dokud mi to malý v břiše dovolí a dokud mi to bude přinášet radost.

A pak?Už zbývá jen „proběhnout“ cílovou rovinku, trochu si odpočinout a potom už s kočárkem, ale o tom bude zase někdy příště další článek.

Only registered users can comment.

 1. Moc Ti fandím a chtěl bych se zeptat, jakou tepovku dodržuješ. Na Článek pana sportovce mam jasný názor: Já jsem vyběhla po těch mrazech poprvé dnes a bylo to náročné, tempo 8min/km:) a běh to zcela jistě byl! Protože kdybych jen šla, bylo by to o hodně snazší:) původně jsem myslela, že v zimě běhat budu, stejně jako loni, ale když jsem si to představila cestou z práce, tak moc se mi nechtělo, že jsem to nechtěla přemáhat a raději jsem cvičili jen doma. Teď už se těším, že se mi konečně chce ven, ale bude to těžké, nedělala jsem žádný hiit, ale jen jógu nebo posilování:)
  Těším se na další článek! Poctivě Te sleduji a semtam se inspiruji u vaření.
  Ať se daří! Ann

  1. Ahojda, moc Ti děkuji za krásná slova. Šíleně mě to potěšilo.
   K té tepovce jsem se snažila do 150 a pak max těch 156. Já mám svou maximální dost vysoko.. Ale teď už jsem doběhala na chvíli. Už čekáme na den D a pak se do toho zase vrhnu, až budu cajk.
   Tvoje tempo je dostačující, postupně budeš určitě zrychlovat, já jsem si až díky běhu v tehu uvědomila, ze jsem prostě pomalý bezec a je potřeba behat pro radost..
   Moc Ti drzim pěsti, at se beha lip a lip a dej vedet, jak to beha dal!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *